اخبار

جمعه, 18 مرداد 1398
190

مهندس تربتی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران

ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای بهینه سازی ارزش افزوده ناشی از یافته های علمی و پژوهشی

مراسم تودیع و معارفه سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران با حضور حسن منتظرتربتی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و اعضای هیأت‌مدیره در حاشیه جلسه هیأت‌مدیره مورخ 98.04.16 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، معاون وزیر نفت در امور گاز در این مراسم با بیان اینکه همه ما خدمتگزار نظام هستیم و با دانش و تجربه‌ای که داریم بایستی در راستای اهداف مهین عزیزمان ایران، از هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزیم، اظهار داشت: آقای پاک سرشت در زمانی که در سمت مدیریت پژوهش و فناوری قرار داشتند، با تعهد کاری و اخلاقی، تخصص و علاقه توانستند دوران درخشانی را طی خدمت‌شان داشته باشند و اقدامات خوب و موثری را با همت و تلاش همکاران‌شان برای ارتقا و سربلندی سازمان انجام دادند.

وی با بیان اینکه در شرکت ملی گاز ایران این حس وجود دارد که کارکنان و مدیران، سازمان را خانه خود بدانند، بیان کرد: با وجود اینکه آقای پاک سرشت با دانش و تجربه‌ای که دارند پیشنهاد های کاری زیادی داشتند، اما باز هم خود را در خدمت شرکت ملی گاز ایران قرار دادند که این کار بسیار ارزشمندی است و در این مجموعه مشهود است.

این مقام مسئول با اشاره به نقش پژوهش در توسعه همه جانبه پایدار و ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای عرضه دانایی و بهینه سازی ارزش افزوده ناشی از یافته های علمی و پژوهشی، اظهار داشت: ایشان طی چند سالی که در حوزه پژوهش خدمت کردند، به نحو شایسته مسایل را پیگیری و مدیریت کرده و با علاقه‌ای که به مسایل پژوهشی داشت، استفاده و بهره لازم را برد.

شایان ذکر است، در ابتدای مراسم، سعید پاک سرشت طی سخنانی بیان کرد: بسیار خوشحالم در این چند سال فرصت خدمت در این حوزه را داشتم و توانستم در سازمان از تمام تلاش و کوشش خود برای سربلندی و ارتقای این حوزه استفاده کنم تا خدمتی به کشور و سازمان داشته باشم و امیدوارم در سمت های دیگر نیز این تلاش و کوشش را برای اعتلای کشورم داشته باشم.

وی با بیان سابقه 13 ساله خود در حوزه پژوهش و فناوری گفت: در این چند سال حضورم در حوزه پژوهش توانستم با کمک همکارانم در این حوزه، فعالیت های مهم و اثربخشی را انجام دهیم که از زحمات همه همکاران در این مجموعه تشکر می کنم.

مشاور معاون وزير و مديرعامل شركت ملی گاز ايران در حوزه هاي «پياده سازی و استقرار طرح جامع شركت ملی گاز ايران» و «راه اندازی صندوق غيردولتی پژوهش و فناوری صنعت گاز با هدف توسعه فضای کسب و کار دانش بنیان» در پایان سخنان خود اظهار داشت: برای من افتخار بوده که در سازمان و در این مدیریت انجام وظیفه کردم و از این پس نیز برای ارتقای سازمان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهم کرد و برای آقای فارسی باف که قبول زحمت کردند نیز، آرزوی سربلندی و توفیق روز افزون را خواستارم و امیدوارم همه با تلاش و جدیت برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بکوشیم.

در ادامه، محسن مظلوم فارسی باف که به عنوان سرپرست جدید مدیریت پژوهش و فناوری منصوب شد نیز ضمن تشکر عنوان کرد: امیدوارم که راستای اهداف نظام و سازمان منشاء اثر باشم و در مسیر پیشرفت و اعتلای مجموعه شرکت ملی گاز ایران به عنوان سربازی برای کشورم خدمت کنم.

جایگاه ویژه شرکت ملی گاز ایران از بعد برند بودن

در حال حاضر، شرکت ملی گاز ایران هم به لحاظ سهم بالا در سبد انرژی کشور، از بعد اقتصادی و امنیتی، اهمیت زیادی دارد و هم از بعد برند بودن، جایگاه ویژه‌ای را در میان نهادها و سازمان‌ها به خود اختصاص داده است.

در ادامه این مراسم، مهندس تربتی در نشستی با همکاران مدیریت پژوهش و فناوری که به منظور تقدیر از دکتر پاک‌سرشت تشکیل شده بود، با بیان این مطلب، اظهار داشت: برند بودن شرکت ملی گاز ایران، از آن رو اهمیت ویژه‌ای دارد که بسیاری از کارها، اقدامات و دستاوردهای ما به‌عنوان الگو در دیگر نهادها و سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: نیاز ما به پژوهش و توسعه فناوری اکنون و با توجه به محصولات و تجهیزات مورد نیازی که تحریم شده، بیش از پیش است که باید بسترهای آن را آماده و به‌روز کنیم.

تربتی با تأکید بر این که باید بتوانیم با کمک استارتاپ‌ها، شرایط بهینه‌ای را برای ادامه کار مهیا کنیم، گفت: بخشی از این کار، الزام شرایط است ولی به نظر من، فرصت خوبی است که بتوانیم با کمک هم، تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در پایان اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا افتخار برند بودن را از دست ندهیم؛ چراکه شرکت آن‌قدر بزرگ و معظم است که شأن و مرتبه نیروی انسانی خود را می‌طلبد، یعنی این فرصت دوگانه در سازمان ایجاد شده که هم از سازمان منزلت بگیریم و هم به سازمان، منزلت دهیم و این نعمتی است که باید قدر آن را بدانیم.

 

پتروتامین فهم

اطلاعات تماس